Kontroler Finansowy

HQ Warsaw, Poland

Description

Zakres obowiązków:

  • kontrola finansowa wybranych zagranicznych spółek zależnych;
  • bieżący kontakt z osobami odpowiedzialnymi za finanse w spółkach zależnych oraz zewnętrznymi biurami rachunkowymi (praca w języku angielskim);
  • zapewnianie wsparcia w dziedzinie finansów osobom zarządzającym biznesem;
  • nadzór nad procesami finansowymi spółek zależnych, dostarczanie danych i informacji finansowych, obsługa systemów raportowania i przetwarzania danych;
  • nadzorowanie i egzekucja procesu zarządzania należnościami i ryzykiem kredytowym;
  • kontrolowanie i prognozowanie cash-flow;
  • odpowiedzialność za przygotowywanie danych finansowych spółek zależnych na potrzeby konsolidacji dla celów sprawozdawczych i zarządczych;
  • współuczestniczenie w przygotowaniu i implementacji procedur oraz wdrażaniu systemów wspomagających procesy finansowo-księgowe w ramach grupy kapitałowej;
  • przygotowywanie analiz finansowych, raportów i prognoz;
  • współpraca z zespołem centralnym, działami biznesowymi, managerami poszczególnych ośrodków oraz Zarządem.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe;
  • 5 lat doświadczenia w obszarze finansów/kontrolingu lub audytu;
  • biegła znajomość zagadnień związanych z rachunkowością i finansami przedsiębiorstwa;
  • bardzo dobra znajomość zasad sprawozdawczości finansowej grup kapitałowych;
  • praktyczna znajomość prawa podatkowego;
  • dobra znajomość MSSF;
  • mile widziana znajomość zagadnień cen transferowych;
  • biegła znajomość pakietów biurowych (Microsoft / Google) - przede wszystkim arkusze kalkulacyjne;
  • mile widziana znajomość baz danych i języka SQL;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • mile widziana znajomość języka francuskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego;
  • zdolności analityczne, planowania i organizacji;
  • inicjatywa, skrupulatność i wnikliwość, systematyczność.

Oferujemy:

  • pracę w firmie wiodącej w swojej branży;
  • możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej grupie kapitałowej, z poziomu centrali, a nie spółki zależnej;
  • możliwość zdobycia doświadczenia w dziedzinie RTB - najszybciej i najlepiej rozwijającym się obszarze reklamy internetowej;
  • przyjazną atmosferę pracy z jasno określonymi zadaniami w zorganizowanym zespole profesjonalistów.