Financial Controller

Finance Bielsko-Biała, Poland

Description

Zakres obowiązków:

  • zapewnianie wsparcia w dziedzinie finansów osobom zarządzającym biznesem;
  • realizacja procesów finansowych spółek Grupy Whitepress:
    • zapewnienie prawidłowego obiegu dokumentów finansowych oraz ich ewidencji;
    • dostarczanie danych i informacji finansowych, obsługa systemów raportowania i przetwarzania danych;
    • sporządzanie raportów i analiz finansowych oraz zarządczych, w tym konsolidowanie danych jednostkowych;
    • zapewnienie prawidłowości rozliczeń podatkowych;
    • przygotowywanie budżetów i prognoz finansowych;
    • kontrolowanie kosztów;
    • zarządzanie płynnością (w tym prognozowanie przepływów pieniężnych);
    • bieżący kontakt z zewnętrznymi biurami rachunkowymi w spółkach zależnych (praca w języku angielskim);
  • zarządzanie zespołem finansów (docelowo 3-4 osób);
  • wspieranie międzynarodowego rozwoju Grupy Whitepress;
  • przygotowanie i wdrażanie procedur w obszarze finansów oraz wdrażanie systemów wspomagających procesy finansowe;
  • współpraca z instytucjami finansowymi;
  • współpraca z audytorami.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe;
  • min. 5 lat doświadczenia w obszarze finansów i/lub audytu finansowego;
  • biegła znajomość zagadnień związanych z rachunkowością i finansami przedsiębiorstwa;
  • bardzo dobra (praktyczna) znajomość prawa podatkowego;
  • znajomość zagadnień cen transferowych;
  • [mile widziane] doświadczenie w pracy ze spółkami zagranicznymi;
  • dobra znajomość zasad sprawozdawczości finansowej grup kapitałowych;
  • bardzo dobra znajomość pakietów biurowych (Excel, Google Sheets, Google Docs);
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • zdolności analityczne, planowania i organizacji;
  • inicjatywa, skrupulatność i wnikliwość, systematyczność.

Oferujemy:

  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji;
  • Dużą samodzielność oraz realny wpływ na rozwój organizacji;
  • Przyjazną atmosferę pracy oraz atrakcyjne warunki zatrudnienia;
  • Pracę w atrakcyjnej lokalizacji w Bielsku-Białej.