Machine Learning Researcher

IT Warsaw, Poland Cracow, Poland

RTB House zawdzięcza swoją pozycję na rynku zaawansowanemu, nowatorskiemu systemowi licytującemu opartemu o Deep Learning. Jako ML Researcher będziesz odpowiedzialny za jego rozwój.

Twoje zadania:

  • Projektowanie i implementowanie modeli, najczęściej głębokich sieci neuronowych, służących do przewidywania zachowań i preferencji internautów
  • Analiza najnowszych prac w dziedzinie Machine Learningu
  • Przeprowadzanie i analiza testów A/B nowych rozwiązań
  • Tworzenie i testowanie nowych podejść do modelowania kluczowych zagadnień, jak np. licytowanie w aukcjach first-price
Wykorzystywane technologie:
  • Python, Java, Scala
  • PyTorch, NumPy, Pandas
  • Jupyter Notebooks
Nasze wymagania:
  • Zainteresowanie i chęć ciągłego rozwoju w obszarze Machine Learningu
  • Znajomość statystyki i rachunku prawdopodobieństwa
  • Biegłość w programowaniu
Dodatkowymi atutami będą:
  • Doświadczenie w branży ML
  • Doświadczenie w projektowaniu systemów rekomendacyjnych
  • Praktyczna znajomość wykorzystywanych przez nas narzędzi
Przykładowe tematy:
  • Implementacja i analiza nowych architektur modeli, jak np. sieci konwolucyjne, Transformer
  • Analiza różnicy w rozkładzie danych treningowych i produkcyjnych. Oszacowanie skali problemu, identyfikacja najlepszego rozwiązania, analiza, implementacja, wdrożenie
  • Eksperymenty z wykorzystaniem transfer learningu
  • Zupełnie nowe podejście do generowania rekomendacji produktowych, które jest wolne od proxy targetów i wykorzystuje contrastive loss function
W zamian oferujemy:
  • Bardzo atrakcyjne wynagrodzenie
  • Pracę w zespole pasjonatów posiadającym doświadczenie w uczeniu maszynowym, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami
  • Wyjątkowo elastyczne warunki pracy — pracujesz kiedy Ci wygodnie i poświęcasz tyle czasu, ile możesz; w dużej części możesz pracować zdalnie
  • Sprzęt i oprogramowanie, jakiego potrzebujesz
  • Możliwość publikacji swoich wyników
  • Dostęp do najnowocześniejszych technologii i możliwość realnego wykorzystywania ich w projekcie o dużej skali i wysokiej dynamice
  • Możliwość wykorzystania posiadanej wiedzy i kompetencji w praktycznych zastosowaniach— przy optymalizacji algorytmów obsługujących setki milionów internautów i kupujących miesięcznie miliardy odsłon reklamowych w modelu RTB, bazując na obszernych zbiorach danych
  • Efekty Twojej pracy widoczne od razu w wynikach biznesowych firmy
Możliwość pracy w Warszawie (biuro 10 metrów od stacji metra Wierzbno)
lub Krakowie (biuro w “Błękitku” przy rondzie Grzegórzeckim)

Więcej informacji: techblog.rtbhouse.com/jobs/
Kontakt: [email protected]