Distributed Systems Engineer

IT Warsaw, Poland

Description

Twoje zadania:

  • projektowanie i programowanie szerokiej gamy modułów i komponentów w ramach systemu obsługującego ponad 1 mln zapytań na sekundę z latency poniżej 50 ms;
  • optymalizacja tworzonego oprogramowania pod kątem czasu odpowiedzi i zużycia zasobów;
  • zapewnienie niezawodności i skalowalności budowanych rozwiązań;
  • tworzenie testów wydajnościowych i poprawnościowych dla nowych elementów systemu;
  • analiza nowych technologii pod kątem możliwości zastosowania w warunkach produkcyjnych;
  • rozwój narzędzi monitorujących i analizujących pracę produkcyjnego systemu;
  • ciągła optymalizacja istniejących narzędzi i procesów.

Wybrane wykorzystywane technologie:

  • Java, Python;
  • Aerospike, Memcached;
  • HaProxy, Nginx;
  • Jenkins, Graphite;
  • PostgreSQL;
  • Elastic Search;
  • Apache Tomcat;
  • Google Cloud.

Nasze oczekiwania:

  • biegłość w programowaniu;
  • doskonałe rozumienie tego, jak działają złożone systemy informatyczne (od poziomu sprzętu, poprzez software, aż po algorytmikę);
  • dobra znajomość podstawowych metod tworzenia programów współbieżnych i systemów rozproszonych(od poziomu wątków do poziomu kontynentów);
  • praktyczna umiejętność obserwowania, monitorowania i analizowania działania produkcyjnych systemów(oraz wyciągania z tego wartościowych wniosków);
  • umiejętność krytycznej analizy tworzonych rozwiązań pod kątem wydajności (od szacowania teoretycznejwydajności projektowanych systemów do wykrywania i usuwania faktycznych problemów wydajnościowychna produkcji);
  • ogólna znajomość zagadnień (typowych problemów i metod ich rozwiązywania) z obszarów ‘high scalability’i ‘high availability’;
  • gotowość do pracy w modelu DevOps;

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie;
  • pracę w zespole pasjonatów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem;
  • wyjątkowo elastyczne warunki pracy – nie mamy core hours, nie mamy limitów na urlopy, można w dużej części pracować zdalnie;
  • dostęp do najnowocześniejszych technologii i możliwość realnego wykorzystywania ich w projekcie o dużej skali i wysokiej dynamice;
  • sprzęt i oprogramowanie, jakiego potrzebujesz;
Masz pytania odnośnie stawek, zespołu, stylu pracy? Zapraszamy na naszego techbloga: http://techblog.rtbhouse.com/jobs/