EssenceMediacom | Analityk

Data, Analytics & Insight Warsaw, Poland

Description

Position at EssenceMediacom

EssenceMediacom to jedna z czołowych agencji mediowych w Polsce i na świecie. Jej polski dział Business Science to zespół 40 analityków specjalizujących się w dostarczaniu wniosków i rekomendacji dotyczących zwrotu z inwestycji z budżetów marketingowych. Nasze projekty zmieniają biznesy z różnych branż na poziomie międzynarodowym. Nasz zespół w Warszawie jest jednym z kluczowych ośrodków analitycznych EssenceMediacom na świecie, dlatego większość naszych projektów obejmuje rynki poza Polską.

Wprowadzamy naukę do marketingu. Nasze wyniki łączą naukowe podejście z wiedzą marketingową i dogłębnym zrozumieniem mediów. Mamy realny wpływ na biznes. Skupiamy się na rozwoju i innowacji. Nasze pomysły są napędzane wieloletnim praktycznym doświadczeniem w różnych branżach. Jesteśmy pasjonatami naszej pracy. Tworzymy jeden zespół pełen życzliwości, akceptacji
i zaufania.
Obecnie szukamy osoby na stanowisko:
Analityk
(zespół Business Science)

Szukamy analityka, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie i realizację międzynarodowego projektu analitycznego dla jednej z czołowych firm FMCG. Będziesz zbierać, analizować i interpretować dane, aby generować wnioski na temat optymalizacji budżetu mediowego i rekomendować poziomy inwestycji mediowych wspierające strategie marketingowe naszego klienta.

Zakres obowiązków:
  • zarządzanie projektem od początku do końca: od ustawienia projektu do dostarczenia go klientowi,
  • odpowiedzialność za proces zbierania danych,
  • analiza dostępnych źródeł danych o mediach i sprzedaży w celu generowania wniosków na temat alokacji inwestycji mediowych,
  • korzystanie z wewnętrznych narzędzi własnościowych do optymalizacji mediów,
  • wizualizacja danych i przygotowywanie końcowych raportów,
  • rozwijanie i utrzymanie relacji z wewnętrznymi interesariuszami, zapewniając wsparcie i ekspertyzę w zakresie danych i analiz,
  • wsparcie swojego menedżera na spotkaniach z klientami i prezentacjach,
  • przeprowadzanie metaanalizy w celu zwiększenia kompetencji i widoczności zespołu.

Oczekujemy:
  • 1-2 lata doświadczenia na stanowisku analityka w agencji mediowej, agencji badawczej lub podobnej,
  • biegłej znajomości języka angielskiego (poziom min. C1) oraz bardzo dobrej znajomości języka polskiego (poziom min. B2),
  • bardzo dobrej znajomości Excela i PowerPointa,
  • doskonałych umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętności krytycznego myślenia,
  • umysłu analitycznego oraz doskonałych umiejętności liczbowych z dużą uwagą na szczegóły,
  • chęci zdobywania nowych doświadczeń analitycznych, medialnych i związanych z obsługą klienta,
  • umiejętności efektywnej komunikacji i przekładania liczb na historię,
  • samodzielności oraz chęci do współpracy z międzynarodowymi zespołami i innymi analitykami.

Oferujemy:
  • Możliwość wykorzystania analizy do podejmowania rzeczywistych decyzji biznesowych. Analityk stosuje i rozwija umiejętności analityczne, korzysta z dedykowanych narzędzi i szerokiego spektrum źródeł danych, od danych medialnych, poprzez badania ilościowe, po dane sprzedażowe, aby pomóc klientom w podejmowaniu świadomych, skoncentrowanych na biznesie decyzji.
  • Pracę w międzynarodowym środowisku. Cała komunikacja z klientami i interesariuszami odbywa się w języku angielskim, więc osoba ma możliwość codziennego doskonalenia swojej biegłości w języku angielskim.
  • Rzeczywisty wpływ na biznes klienta. Interesariusze projektów to zazwyczaj doświadczeni marketerzy i prawdziwi decydenci, więc nie tylko będziesz miał okazję nawiązać kontakt z liderami branży FMCG, ale także wpływać na ich decyzje.
  • Pracę z niezależnymi, zmotywowanymi i po prostu świetnymi ludźmi.
  • Hybrydowy tryb pracy (2 dni w tygodniu pracy z biura).
  • Nowoczesne biuro w Campusie Koneser, na warszawskiej Pradze, blisko metra.
  • Kartę Medicover Sport, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do nauki języka angielskiego oraz opiekę medyczną po 3 miesiącach współpracy.